Duyurular

Özel Anneler

2.581 kişi okudu.

Özel Annelerimize her zaman destek olmaya çalışıyorum onların hikayelerini paylaşıyorum ve kampanyalarını destekliyorum biliyorsunuz. Sağolun siz de paylaşarak, okuyarak, ve farkında olarak destekliyorsunuz. Otizmli çocuğu olan annelerimiz de benim için çok özel. Diğer tüm özel annelerimiz gibi. Biz her gün çocuklarımız için onların gelişimi için uğraşıyoruz, yoruluyoruz, sabrediyoruz ve tükeniyoruz ama emeklerimizin karşılığını bazen hemen bazen de az zaman sonra alıyoruz. Çocuğumuz söylemesini istediğimiz kelimeyi söyleyiveriyor, bize gülüyor veya yapma dediğimiz bir hareketi yapmayı bırakıyor. Oysa otizmli bir çocuğun annesi bunu başarabilmek için o kadar çok uğraşıyor ki… Bir arkadaşımın çok sevdiğim otizmli oğlu 4 yaşında ilk defa “Anne” demişti. Siz düşünün acaba kaç kere o sözü duydu? Siz düşünün o anneciği kaç kere o lafı söyledi?

Bunları düşününce içim acıyor gözlerim doluyor ve utanıyorum. Sıkıldığım anlardan, sinirlendiğim anlardan, ne kadar şanslı olduğumu unuttuğum anlardan…

Sonra yine normal hayatıma dönüyorum.
Hayat böyle işte. Ateş düştüğü yakıyor.

Ama bazı insanlar var ki ateş düşmeden de elini taşın altına koyuyor ve böyle çocuklara yardım etmek için inanılmaz çalışmalar yapıyor. Klinik Psikolog Nüket Diner otizmli çocuğu olmamasına rağmen yıllarca Otizmli çocuklarla çalışmış onlara ücretsiz terapiler de vermiş. Daha sonra oğlu Rüzgar’ın da otizmli olmasıyla dünyası değişmiş. Daha sonra Mikado Otizm Spor ve Yaşam Merkezi’ni kurmuş. Büyükada’daki bu merkez çok faydalı olabilir ama sponsporların desteğine de ihtiyacı var. Böyle savaşçı ve fedakar insanlara umarım destek olan çıkar ve bu merkezde maddi durumu olmayan çocuklar da eğitim görebilir.

Aşağıdaki linke basarak Ayşe Arman’ın bu savaşçı anne ile olan söyleşisini okuyabilirsiniz.
Ayşe Arman’ın Mikado Otizm Spor ve Yaşam Merkezi’nin kurucusu Nüket Diner ile söyleşisi burada

Cevapla