Duyurular

Hamile hikayeleri: Hassas Anne Adayımız Sevda dördüz (evet DÖRDÜZ) hamileliğini anlatıyor 2.bölüm- 29. hafta

5.867 kişi okudu.

Merhaba güzel Anneler,
Altın yürekli Ece ablam sayesinde bu kadar çok kişiye ulaşacağımı hiç düşünmemiştim. O kadar mutlu oldum ki Türkiye’nin hatta dünyanın bazı yerlerinden destek mesajları aldım. Çaresizlikliklerim yerini küçük küçük umutlara bıraktı. Şimdi hepinize teşekkür etsem azdır. Ama hepiniz dualarımdasınız. Buraya 25. haftada yazdığım ilk yazı burada.
Rabbime şükürler olsun ki 29. haftaya girdik. Zorlukları yok mu? Tabii ki var. Kasık ağrılarım yüzünden doğuruyorum diye geziyorum her dakika. Artık ayağa kalktığım zaman şampiyonluk kupası kaldırmış kadar gururlanıyorum. Üstüne bir de hamilelik alerjisi oldum. Vücudumda yüzüm hariç her yerim su çiçeği gibi kabardı. (Rabbim düsmanıma vermesin) Doktorum bir sürü test yaptı Allahtan zararlı bir durum çıkmadı. Kaşıntıdan ve karnımı hiç bir yere sığdıramamaktan uyuyamıyorum. Son 15 günde toplasanız 5 saat uyumamışımdır herhalde. Şimdi bunları yazıyorum diye şikayet ediyorum sanmayın. Bebeklerim sağlıklı olsunlar da ben herşeye katlanmaya razıyım. Sıkıntıları yazıyorum ki belki benim durumumda olan birilerine çare olurum diye.

Anne olmanın bu kadar zorlu yolları olduğunu hiç düşünmemiştim. Herkes çocuk doğuruyor diye anneligi kolay sanıyormuşum. Şimdi nerde bir anne görsem ne kadar güçlü kadın diyorum içimden. Tek olsun, ikiz olsun, hamileliği zor olsun kolay olsun farketmez.

 Sen canından can verdin mi? Dokuz ay içinde büyüyen o yeni hayata tanıklık ettin mi? İşte senden daha yüreklisi yok.

Anneler canmış. Nasıl Kızıyorum kendime, ergenlik çağında ne de zorlamışımm canım annemi. Oysa şimdi bir bebek gibi tekrar büyütüyor beni. Hiç gocunmadan banyoma hatta çok özel ihtiyaçlarıma o yardımcı oluyor. Yaklaşık 4 aydır kalkmadan yatıyorum çünkü. Hayat o kadar garip ki başımıza gelmeden hiçbir şey anlamıyoruz aslında. Daha 27 yaşında dördüz hamile olacağım, aylarca kalkmadan yatacağım, kendimi bu kadar çaresiz göreceğim hiç aklıma gelmezdi. Hala inanamıyorum kapının önünde sürekli hazırda bekleyen doğum çantası, çevremden gelen hediyeler…

Doktorumuz kilolarını söyledi o bile inandıramadi beni. 900 gr ile 1100 gr arasında şu an kiloları. İyi mi sizce kiloları yaşarlar mi?  Bu sorulardan bıktı artık herkes. 32. haftayı doldurursam çok iyi diyorlar. Rabbim inşallah o günleri de gösterir bize. Her gün magnezyum ve progestan alıyorum. Sadece doktor için dışarı çıkıyorum. Haftada 1 kez duşa giriyorum. Her gün et yiyorum doktorum öyle istedi, et bebeklere kilo yaparmış. Bol bol su içiyorum. 26. haftada ve 29. haftada 4 doz kortizon iğnesi oldum. Bebeklerin ciğerleri içinmis. Prof. Dr. Cüneyt Evruke’ye gidiyorum. Osmaniye’de Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi olan hastane olmadığı için Adana’da özel metro hastanesinde doğum olacak Alla’ın izniyle. Bu hastaneyle ilgili fikirleri olan varsa bana yazarsa çok mutlu olurum. Facebookta Dördüz anne adayı diye bir sayfa açtım. Bana yazmak isteyen dertleşmek isteyen olursa oradan ulaşabilir. Şimdilik bizden bu kadar. Başta canım Ece ablam olmak üzere hepinizin yeni yılını kutluyor, 2014 bizlere evlatlarımızla daha güzel günler nasip etsin inşallah diyorum. Kısmetse 32. haftada tekrar yazabilmek ümidiyle sevgiler…

Hassas dördüz Anne adayı Sevda

facebook sayfam: https://www.facebook.com/dorduzanne?ref=hl

Yorum yok

  1. Sevda Hanım, 2 yazınızı da heyecanla okudum. Allah bir avazda kurtarsın. Bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Benim babam ve amcam bundan 66 yıl önce Erzurum’da doğmuşlar. Doğdukları ay da Eylül, yani babannem yaz sıcağını da çekmiş. Göbeğini nereye sığdıracağını bilemezmiş. 🙂 Bir de biri 2, diğeri 3, en büyüğü de 11 yaşında 3 çocuk daha varmış. Dedem ve kardeşi her öğlen işten eve gelip yemek yerlermiş. Eski zamanlar tabi, kadınların işleri zormuş. Ama Allah bir kolaylığını veriyor. Onları yaratan Allah, size de yardımcı olacaktır. 🙂 Şu anda nasıl olduğunuzu da merak ediyorum. 33. haftada olmanız gerekiyor galiba. İnşallah Allahım zoru kolaylaştırır.

  2. Nihan Özçevik

    Ece hanım, Sevda Hanımdan haber var mı?

  3. yeni haberler varmi sevda hanimdan? bende gebeligime dorduzle baslayan bir anneyim..27 haftada dogum yaptim su an yalnizca 1 kizim yasiyor 83 gun kuvezde kaldi.. bu benzerliklerden dolayi sevda hanimi cok iyi anliyorum ve cok merak ediyorum..

  4. Hassasiyetiniz, cevabiniz ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim ece hanim..sevda hanim icin sevindim,rabbim yanindaki yavrularina saglik sihhat versin insallah..

Cevapla