Duyurular

Yalancıktan hasta… ve biraz da hastayken çocuğu okula gönderme konusu

3.124 kişi okudu.

Alper’in okulu sınavlar nedeniyle dün ve bugün yoktu. Sabah kızlarda biraz öksürük vardı azıcık hasta gibilerdi anaokuluna göndermedim. Buna çok dikkat ediyorum. Başka çocukları hasta etmek istemem ve bence az bile olsa hasta olan çocuğun evde dinlenmesi gerekir. Çocuğunu hasta hasta okula gönderen anneleri çalışıyor bile olsalar anlamam ve desteklemem mümkün değil. Çalışsanız bile ona göre bir yöntem ayarlamanız ve hasta olduklarında çocuklarınızı evde tutmanız gerekiyor. Başka çocuklara acımıyorsanız kendi çocuğunuza acıyın. Okulda çok yoruluyorlar.

2 sene önce hasta hasta okula gelen bir arkadaşı nedeniyle Alper ondan aynı anda hem Rota Virüsü hem Beta Mikrobu kapmıştı ve 1 hafta hastanede yattık. Yoğun ishal ve kusma ayrıca Beta’dan gelen ateşle savaşmaktan yürüyemiyordu bile oğlum. Neyse unutamadığım bir felakettir o. Esin de Rota olmuştu o zaman.

Neyse sabah kızlar sanırım abiyle evde kalmak için biraz numara yaptılar çünkü babaları gittikten sonra ne hastalık ne öksürük kaldı tüm gün oynadılar. Abinin tadını çıkardılar resimde görüldüğü gibi. Maşallah kuzularıma 🙂

Sizinkiler de böyle hastalık numarası yapıyorlar mı bazen?

Biz de yapardık onların yaşındayken hatırlıyorum…

Yorum yok

  1. çocuklarınıza rota virüsü aşısı yaptırmış mıydınız Ece hanım?Koruyuculuğu ne kadar süre ?Bilginiz varmı acaba?Aşı olmak sadece virüs kapma ihtimalini mi düşürür ?

    • Hassas Anne Ece Kumkale

      yaptırmadım. Bizim zamanımızda yeniydi doktorumuz tavsiye etmedi. Sonra geçirdiler zaten. Ama çok zor geçirdiler. Aşı olmak virüs kapma ihtimalini bence fazla düşürmüyor da daha hafif geçirmeyi sağlıyor ama ağır da geçirebiliyorlar.

Cevapla