Duyurular

Özel Anneler: Hassas Annemiz Esra yakışıklı oğlu Yağız'ın lösemi ile olan mücadelesini anlatıyor

8.641 kişi okudu.

Oğlum Yağız 7,5 yaşında, lösemi teşhisi konalı tam 16 ay oldu. 16 ayı yazmak çok kolay olsa da ömrümüzden kaç 16 sene geçtiğini bir de bize sorun.


Hiç bir belirti vermedi hastalığı kuzumun.Sadece kollarında, yüzünde ve bacaklarında çıkan ve 1 hafta süren garip kızarıklıklar bizi harekete geçirdi. Kan tahlilinde %1 oranında atipik hücreler görüldü ama olabilir denildi sadece kontrol denildi anne yüreği  işte içim rahat etmedi kontrolleri çok sıkı bir şekilde takip ettik. İki ayrı doktor kontrol etti oğlumu herşey normaldi. Oğlumda hiçbir belirti ve muayene bulgusu yoktu. Sadece kan tahlilinde görülen hücreler vardı. 2 ay her hafta bu şekil gitti sürecimiz. En sonunda kemik iliği biyopsisine karar verdiler .Ve biyopsi sonucumuzda maalesef lösemi teşhisi konuldu. Düşüncelerimiz karmakarışık herşey kabus gibiydi.  Söylendiği zaman yüreğimdeki acı hala duruyor içimde.

Yağız’ın doktoru o zaman bize çocukların bu durumlarda çok kuvvetli oldukların,ı inanılmaz bir güçlü adam göreceğimizi söyledi. Gerçekten de bir mucize gibiydi herşey. O küçücük çocuk gitmiş yerine kocaman yürekli bir küçük adam gelmişti. Kemoterapiler, iğneler, ilaçların yan etkileri, göğsüne takılan kateter herşey başlamıştı işte. Geceleri odalardan gelen çocukların ağlama sesleri kulağımdan hiç gitmedi. Bu seslere bazen oğlumun da sesi karıştı. YAĞIZ bu sesleri duymasın diye odamıza klasik müzik CD’si getirdik. O bile moral oldu oğluma. Üç ay odamızdan hiç çıkmadan hastanede yattık .Her gün sanki bir yıl gibi geçti ömrümden. Nasıl atlatırız bugünleri diye düşünürken biz gücümüzü oğlumuzdan, oğlumun o boncuk mavi gözlerinden aldık. Doktorlardan çok korkan kuzum artık hocalarımızın odasına gitmek için can atar oldu.


Tedavilerimiz devam ediyor daha önümüzde 2 sene var ama herşey yolunda çok şükür. Oğlum evde şimdi ebru yapıyor. Eve öğretmen geliyor okul derslerine  öyle devam ediyor. Ve bizim yüzümüzü o güldürüyor.

Önce Allah’ın izni sonra da doktorlarımızın sayesinde ve oğlumuzun gücüyle biz bu hastalığı yeneriz inşallah.
İnşallah Ece hanım tedavimiz bitti herşey yoluna girdi diye yine yazışırız sizinle.

Esra

 

7 yorum

  1. çok geçmiş olsun..acil şifalar dilerim..

  2. Allah’ım şifa versin inş. Bi annenin en büyük sınavı, evladıyla olan sınavı. Rabbim önce evladınıza sonra tüm hastalarımıza şifalar versin inş. YÜZÜNDE O GÜZEL GÜLÜCÜKLER, GÖZLERINDEKİ O IŞILTI HEP OLSUN INS CANIM BENIM

  3. RABBİMİZ ŞAFİ İSMİ HÜRMETİNE,PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED(S.A.V)HÜRMETİNE , SEVDİĞİ KULLAR HÜRMETİNE ACİL ŞİFALAR VERSİN OĞLUNUZA VE SİZİN NEZDİNİZDE TÜM HASTALARA İNŞAALLAH.TEZ VAKİTTE BU SIKINTILI GÜNLERİNİZ BİTSİN VE YAĞIZ ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞSUN İNŞAALLAH. ÖMRÜ HAYIRLI UZUN OLSUN:)GÜLEN YÜZÜ HİÇ SOLMASIN 🙂 RABBİM ASKERLİĞİNİ ,DÜĞÜNÜNÜ, BAŞARILARINI VE DAHA NİCE GÜZEL GÜNLERİNİ GÖSTERSİN SİZE DE

  4. öncelikle geçm olsun. maşallah o size siz ona büyük destek olmuşsunuz… bizlerinde sizlere ne katkısı olabilir. en ufak bir yüzünüz gülmesi bu süreçte sizlere nefes almayı sağlayacaktır. 2007 senesinde kızkardeşimi 23 yaşında mide CA nedeniyle kaybettim. o dönemde bizlere seferber olan dostlarımın destegini unutmam. bu zorlu yokuşta yükünüzü hafifletemeyiz ama arkanızdan destek verebilirmiyiz amacım… geçmişler olsun. ggülen yüzünüz hiç solmasın….

  5. Allah acil şifalar versin 🙁

  6. Allah ona ve size guc versin bu surecte. Umarim her sey yoluna girer ki eminim oyle olacak oglunuzda sizin gibi cok guclu gozukuyor.

  7. Herkese çok teşekkür ederim.İnşallah tedavimiz bittiğinde de bunu paylaşırız

Cevapla