Duyurular

Doğum hikayeleri: Hassas Annemiz Fatıma ikiz oğullarının doğumunu anlatıyor

7.990 kişi okudu.

İkiz gebeydim, 13 Ağustos günü doktora gitmiştim, kan tahlili vs. istedi doktorum, acil olarak yaptırdım ben de, tahliller çıkınca doktorun gözleri resmen açıldı, bana dönüp acil hastaneye yatış yapman gerekiyor, sen kriz geçirirsin dedi bana. Bütün kanımı çocuklar almış, acil olarak yatışım yapıldı, saat 5 gibi yattım, kan takviyesi yapıyorlardı ki bana, aniden gözümün önünden kocaman birşeyler geçmeye başladı, içimden sanki kocaman birşey çıktı gitti gibi hissettim, affedersiniz 2 poşet kusmuştum, ben o arada “ölüyorum” diye deli gibi bağırıyorum, sancı odasına aldılar, çok saçmalamışım deli gibi konuşuyormuşum, kendimde değildim tabii o an. Sancı odasına girdiğim zaman adeta bütün hastane aletlerini benim odama soktular. Benim kalp atışım yavaşlayınca 2. bebeğin de kalp atışı durdu hemen o anda müdale ettiler, elhamdulillah çalıştı, tam bitti derken o an benim tekrardan nefesim durmaya başlamıştı, ve dilimin içeri kaçmasıyla benim için hayat durdu o saniyeler içinde neleri düşünmedim ki, aklıma herşey geldi geçti resmen. Doktorlar zaten yanımdaydı, en az 15 doktor girmişti yanıma, neyse ki biraz daha uğraşlar sonucu kendime geldim, ama bebeklerin kalp atışı hala normale dönmemişti. Sabaha kadar ntsde bağlı kaldım, sabah 9’da acil ameliyata aldılar.

 

Tam 8. ayıma girmiştim. Belden aşağısını uyuşturdular, sabredemiyordum ne zaman doğacaklar çıkardınız mı ne yaptınız diye doktorun kafasını yedim, ve 1. bebeğimin sesini duydum rahatladım ama aklım ötekinde, 2. bebeğimin de sesini duyunca dünyalar benim olmuştu kahkaha atıyordum ameliyathanede. 1. bebek 2 kilo 90 gr 2. bebek 2 kilo 40 gr doğdu, getirdiler yanıma “öp annesi” deyince dünyalar benim oldu. Rabbim ne güzel yaratmıştı Sarı sarı tıpkı babası. Bebeklerim yoğum bakıma girecekti solunumdan dolayını girdiler 1.bebek 7 gün, 2. bebek 15 gün yattı ve elhamdulillah ikisini de kucağıma aldığım günler başlamıştı, çok mutluydum.

Derken hastaneden çıktık eve gelince bir de lohusalığım çok sıkıntılı geçti, etrafımda bir tane bile beni anlayan insan yoktu! Sıkıntıdan sütüm gitti, birileri her gün gelir “emzir çocukları yoğurt mu yapacaksın?” deyince çıldırırdım, huzur bıraksalardı olurdu sütüm aslında. Her anne bunları yaşayacak değil tabii ben 38 kiloyla hamile kalmıştım ve 75 kiloya kadar çıkmıştım iç karnım da pek geniş olmadığı için benim herşeyim sorun olmuştu. Sizi korkuttuysam kusura bakmayın hakkınızı helal edin. Selametle

Fatıma

Yorum yok

  1. Derler herseyi derler …bebisler cok tatli Allah uzun saglikli omurler versin

Cevapla