Duyurular

Ufukta ameliyat göründü

3.174 kişi okudu.

Yarın bütün kolluk kuvvetleri geliyor 🙂 Anneannem ve dayım Bodrum’dan geliyor. Babaannemiz ve amcamız da bizde kalmaya geliyorlar. Cuma günkü ameliyatıma bomba gibi hazırlanıyoruz. Ne ameliyatı? derseniz… Daha önce Alper’in 2007’deki doğumunda hayatımı kurtaran doktorum Herman İşçi sol yumurtalığımda kanser başlangıcı (borderline) bir tümör bulmuştu ve almıştı sonrasında Alper 9 aylıkken yani 6 yıl önce de bir ameliyat olmuştum. Yumurtalığımın biri, apandisit ve karın zarım alınmıştı. O ameliyattan tam 1 yıl sonra kızlarım Esin ve Sevinç doğmuştu. Onları doğurma kararım biraz riskliydi ama çok şükür kızlarıma kavuştum.

O zamandan beri kalan yumurtalığım 6 ayda bir kontrol edildi ve hep temizdi ultrasonum. Geçen hafta tek kalan yumurtalığımda 3-4 tane tümör görüldü ultrasonda. Cuma günü ameliyatla alınacak yumurtalığım, rahmim ve lenflerden de parça alınıp ameliyat sırasında frozen biopsi yapılacak ve gelen sonuca göre devam edilecek. Tümörün çok kötü huylu olmadığını, yine borderline denilen sınrıda bir tümör olduğunu ve sadece yumurtalıkla sınırlı kaldığını umut ediyoruz yoksa lenflerin bir kısmı da alınacak ve kemoterapi de görmem gerekebilir. Ama onları düşünmüyoruz en iyiyi düşünüyoruz. Tabii ki kolay olmadı bu haberi almak 3 çocuklu bir anne olarak. İnsanın aklına herşey geliyor ve senaryolar kafamda dönüyordu 3 gündür. Cuma sabahı olacak ameliyatım.

Şoku atlattım plan yapıyorum. Yarın hastane için pijama filan alınacak. Ameliyattan önce bakmak için 15 tane filan fotoğraf bastırıyorum. Ameliyatlardan önce yarım saat filan bekletiyorlar çok moral bozucu oluyor. Üstünde ameliyat önlüğü soğuk odada stres içinde bekliyorsun. Bu sürede ben çocuklarımın resimlerine bakıp biraz rahatlayacağım. Bu 6. ameliyatım olduğu için tecrübeliyim. 2 sezaryen oldum. Bir kez safra kesem alındı. Bir kez sezaryen gibi girilip rahmin ağzına erken doğum olmasın diye kelepçe takıldı, bir kez 2008’de kanser ameliyatı oldum. Cuma günkü ameliyat ile de yumurtalık kanseri maceramı sonlandırıp tamamen bu hastalıktan kurtulmayı umuyorum. Rahim ve kalan tek yumurtalığım da alınacağı için 37 yaşında menapoza da girmiş olacağım. Hiç sorun değil zaten Allah’a çok şükür istediğim kadar çocuk nasip etti. Tabii keşke erteleyebilseydik ama önemli olan benim bu hastalıktan kurtulmam. Daha erken menapoza girenler de var.

Menapoz dönemini yaşayan Annelerimiz varsa tavsiyelerinize ihtiyacım olacak. Menapoz döneminde neler yaşadınız? Sıcak basması, kilo alması gibi şeyler oldu mu? Hormon tedavisi gördünüz mü? Ne gibi bitkisel tedaviler uyguladınız? Fazla yoktur aramızda sanırım ama annenize de sorup onun deneyimini yazabilirsiniz 🙂

Biliyorum çok üzüldünüz ama üzülmeyin bunu da Allah’ın izniyle sizin dualarınızla ve gönderdiğiniz pozitif enerjiyle ve ailemin, arkadaşlarımın desteğiyle atlatacağım. Sadece dualarınızda bu Hassas Anneye de bir yer olsun 🙂 Önümüzdeki 1 ay mesajlara yorumlara cevap yazamayacağım. Hassas Anne sitem aynı şekilde devam. Paylaşımlarım ve çekilişlerimiz aynı şekilde devam edecek. Ben öyle aman hastayım öldüm bittim diye yatabilen bir insan değilim. Her ameliyatımda normalden hızlı iyileştim ve hayata döndüm. Çalışmaya paylaşmaya ve üretmeye devam edip en kısa zamanda normal hayatıma dönmeye çalışacağım. Hastanede de bilgisayarım yanımda olur sizi haberdar ederim. Şimdiden çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Kucak dolusu öpücükler ve sevgiler

Ece

Gelişmeler: Çok şükür ameliyatım iyi geçti. Ameliyat 2 saat 45 dk. sürdü ve ben genel anestezi alıp bayılmadım, epidural ile uyanık kaldım ve ameliyatı takip ettim. Kalan yumurtalığımı, rahmimi ve lenf bezlerini aldılar. Yumurtalıkta 3 santimlik bir tümör vardı. Tüm organları kontrol ettiler o nedenle kesiğim normalden biraz büyük. İyileşme sürecim biraz zor geçse de her gün daha iyiye gidiyorum. İlk günden kendi başıma yürümeye başladım. İyi ve hızlı iyileşen bir hastayım. Hastanede 3 gece kaldım ve eve çıktım. Biopsi sonuçlarım da iyi çıktı. Tümörüm 2. dereceymiş ama yumurtalık dışında hiçbir yere yayılmamış ve bu nedenle kemoterapi de görmeme gerek yok. Bu büyük ameliyatla birlikte yumurtalık kanseriyle ilgili korkulu günleri geride bırakıyorum. Tüm iyi dilekleriniz, dualarınız ve binlerce mesajınız için gönülden teşekkür ediyorum. Ameliyatımı başarılı bir şekilde yapan sevgili doktorlarım İstanbul Florence Nightingale Hastanesinden Onkolog- Jinekolog Prof. Dr. İlkkan Dünder ve jinekoloji -kadın doğum uzmanı Yard. Doç. Herman İşçi’ye çok çok teşekkür ederim

Yorum yok

  1. gülenay günay

    Sevgili Ece,uzun süredir takip ediyordum sizi sessizce,bugün ses verip geçmiş olsun demek istedim,sevildiğinizi biliniz diye.Allah hepimizi çocuklarımıza bağışlasın,ben tam bir savaşçı gördüm yazılarınızda,o yüzden sadece küçük bir gölgelenme yaşadım bu haberden sonra,çünkü eminim herşey çok güzel olucak.
    Hislerim beni yanıltmaz 🙂

  2. ece hanım merhaba .Ameliyatınızı duyunca çok üzüldüm umarım bir an önce iyileşir sağlığınıza kavuşursunuz . şimdiden geçmiş olsun .

Cevapla