Duyurular

Mom's Green ürünlerinin üreticisi girişimci Hassas Anne Işık Kırgız ile sağlıklı bitkisel temizlik ürünlerini konuştum

8.044 kişi okudu.

Sevgili Yeşil Anne, Işık Kırgız sizi biraz tanıyabilir miyiz?


Merhaba Hassas Anne; ben 34 yaşındayım , iki çocuk annesiyim. İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği fakültesinden mezun olduktan sonra yine İTÜ’ de İşletme Yüksek Lisansı yaptım. 1999 yılından itibaren gıda, kozmetik ve deterjan üretimi yapan yerli, yabancı birçok şirkette pazarlama müdürlüğü yaptım. Evimizde kullandığımız ürünlerin üretim süreçlerini gördüm. Ailemi glikoz şurubu ,mısır nişastası içeren gıdaların, kimyasal deterjanların zararlı, kanserojen etkilerinden korumak için yiyeceklerimi ve deterjanlarımı evimde kendim yaptım.

Peki Mom’s Green Markası Nasıl Doğdu?

İkinci bebeğimin prematüre doğması ile de gördüm ki, annelerin; bebeklerini temiz evlerde ,sağlıklı yetiştirmeleri için ulaşılabilir fiyatlı doğal deterjanlara ihtiyacı var. Astım, alerji ve egzama çok görülen hastalıklar arasında maalesef. Hem kendi bebeğim hem diğer bebekleri ve çocukları zehirli kimyasal deterjanlardan korumak için bir marka yaratmaya karar verdim. 

Amacım çok büyük ticari rantlar elde etmek veya bu uğurda içeriği gerçekten bitkisel olmayan bir ürünü öyleymiş gibi allamak pullamak değil. Ulaşılabilir fiyatlara anne ve çocuklarını zararlı kimyasallardan koruyabilmek,temiz evlerde, sağlıklı büyümelerine yardımcı olabilmek…

Mom’s Green markası bu ihtiyaç ile doğdu ve yesilanneyim.blogspot.com adresinden anneleri bilgilendirici yazılar da yazmaya başladım.

Mom’s Green’in diğer deterjanlardan ne farkı var?

Mom’s Green ; Türkiye’de annelere özel üretilen ilk doğal deterjan. Sloganımız da “Anne Sevgisi Kadar Doğal”…

Annelerin çokça karşılaştığı yemek, mama, meyva, yağ, toz, çamur gibi lekeleri çok iyi temizliyor. Tamamen bitkisel içerikli, hiçbir kimyasal içermiyor. Çocuklarını gerçekten temiz ve sağlıklı bir ortamda büyütmek isteyen annelerin temizleyicisi…

Marketlerdeki kimyasal deterjanların içerisindeki klor, fosfat, sülfat , formaldehit, fitalat gibi bileşikler kanserden,astıma, endokrin sistem bozukluğundan , alerjiye kadar bir çok hastalığa sebep oluyor. 

En çok kullanılan, çamaşır suyu sodyum hipoklorit ve kloform olarak buharlaşarak tüm evinize yayılıyor.

Özellikle bebek ve çocukların vücüdunda hem solunum hem deri yolu ile birçok toksin birikiyor. En doğal, masum diye bildiğimiz göz yakmayan bebek şampuanları bile sülfatlı deterjanlar içeriyor.

Önümüz kış, zamanımın çoğunu evimizde geçireceğiz. Evlerimizin sağlıklı olması için ne yapmalıyız?

Ece hanım , bu konu gerçekten çok önemli, kış gelip de camlar kapatıldığında, ev havası ,dışarıdaki havadan çok daha zehirli hale geliyor. Sağlıklı ve gerçekten temiz bir evde herhangi bir kimyasal madde kullanılmaması gerekir.

 


                        

Bu kış gelmeden anneler ile ;

“7 Adım da Temiz Evim, Ben de Yeşil Anneyim!”

kampanyası başlatıyoruz. Evlerimizi, çocuklarımız için güvenli ve sağlıklı hale getiriyoruz.

1. Kimyasal deterjan, oda kokuları, halı şampuanları, böcek ilaçları gibi ürünleri kesinlikle kullanmıyoruz. 

2. Ellerimizi doğal sabun ile sık sık yıkıyoruz. Unutmayın piyasadaki sıvı sabunlar, sülfat içeren deterjanlardır. Doğal katı sabun veya bitkisel sıvı sabun kullanıyoruz. 

3. Evimizi her gün en az 10 dakika havalandırıyoruz. Yastık, yorganlarımızı da sirkeleyip,havalandırıyoruz. 

 

Bir yorum

  1. Hülya ÖZÇELEBİ

    Kampanyaya katıldım

Cevapla