Duyurular

Konuk yazarım 6 yaşındaki oğlum Mehmet Alper Kumkale spor yapmak konusunda yazdı

3.584 kişi okudu.


6 yaşındaki oğlumun tamamen kendi başına yazdığı yazı (kendi yazmak istedi, o söyledi ben yazdım bilgisayara ama hiçbir şekilde müdahale etmedim):

Sporcu olmak isteyenler ilk olarak cimnastiğe gitmeli ve ayaklarını iyi kullanmalı. Yüzüne top gelmemesine dikkat etmeli. Antrenman yaparken kendini yere atmamalı, kendini yaralamamalı ve ayaklarını kırmamalarına dikkat etmeliler. Ayaklarını kanatmamalı, morartmamalı. Baskette yüzüne top gelmesini engellemeli.

Bisiklete binenler mutlaka kendini yaralamamak için kask takmalı ve ayakları yaralanmaması için dizlik takmalı. Bisiklete binerken kaskı gevşetmelisiniz. Eğer bisikletinizin lastiğini çıkartırsanız yere düşebileceğinizi bilmelisiniz.Ayaklarınızı hızlı çevirmeyin ki bisikletten düşmeyin. Bisikletin zinciri takılırsa yağ dökünüz.
Engelli insanlar kendilerini yormamalı ve kendilerini zorlamamalı.

Sporcular mutlaka sebze meyve yemeli yemeli ve kaslarını geliştirmeli. Salatalık, fasulye, elma, armut, kavun, karpuz, ayva,ceviz, fındık gibi şeyleri yemelisiniz. Kola, fanta, gazoz, şeker, tuz, sucuk, sosis, ketçap, salam yememelisiniz.

Spor yapmak kendini geliştirmeni ve kaslarının gelişmesini sağlar.Spor yapmak ayrıca güçlenmene beyninin çalışmasına yarar.
Mehmet Alper Kumkale

5 yorum

  1. Çok tatlısın sen, verdiğin güzel bilgiler için de teşekkürler.

  2. verdiğin bilgiler için çok teşekkürler yazını kızımla birlikte okuduk ve çok beğendik seni çok çok öpüyoruz 🙂

  3. Çok teşekkür ederiz verdiğin bilgilere.. Güzel yazılarını bekleriz 🙂

  4. Tebrik ederim Alperciğim çok güzel bir yazı olmuş. Annenin izinden aynen devam:)

Cevapla