Duyurular

Seramik bıçaklarla meyve ve sebzeleri kesmemiz çocuklarımız ve bizim için daha sağlıklı

3.440 kişi okudu.

Bugün seramik bıçak takımı aldım. Sebzeleri ve meyveleri metal bıçakla kesince oksidasyon nedeniyle besin değerleri daha çabuk azaliyor. Seramik bıçaklar bunu geciktiriyormuş. AVMlerdeki züccaciyecilerde var genellikle. Ben de en uygununu aldim. Gerçi en uygunu bile 50 TL ama başka yerlerde aynı seti 80 TL’ye bile gördüm. Neyse uzun yıllar kullanırım, sebzelerin meyvelerin besin değeri hemencecik gitmez deyip avutuyorum kendimi. İnsan çocukları olunca böyle şeyleri bile düşünmek zorunda hissediyor kendini.
Bakalım deneyeceğim.
Gelişme: Denedim ve çok beğendim. Hem çok güzel kesiyor hem de vitaminler açısından faydalı. Artık tüm sebze meyveleri bunlarla kesiyorum. Ama biraz kırılmaya müsait aklınızda olsun dikkat etmek gerekiyor. Sonuçta seramik. Böyle görünenelerin hepsi seramik olmuyor dikkat edin taklitlerini almayın bir işe yaramaz. Yanınızda bir buzdolabı mıknatısı götürün, eğer mıknatıs bıçağa yapışırsa o seramik değildir metaldir.

10 yorum

  1. Ben de yeni bir takım almak istiyordum; aklımda bulunsun! 🙂

  2. çok harikaymış. Bugün ancak kullandım bayıldım. Çok keskin ama dikkat etmek lazım. Bir de kırılabilir düşürmemek lazım. Domatesi bile kolayca ezmeden kesebildim.

  3. Kullanımını bende çok merak ediyorum ama kullanan herkes çok memnun olduğunu söylemekte. Biraz fiyatı yüksek olsa da bence değer.

  4. Ah hassas anne keske bu haberi daha once gorseydim 🙁 bende tupperdan yeni almistim memnunum fakat gercekten seramikler meyve sebze açısından daha kullanisli ise seramik alabilirdim 🙁

  5. benimde ne zmndr dikkatimi çekiyordu. ama gerçekten fiyatları pahalı. keşke aldığınız yeri söylesenizde bizde oradan bakabilsek 🙂 bilginiz için teşekkürler.

  6. Bir sorum olacak izninizle , metal bıçaklar gibi ucu körleniyor mu ? bulaşk makınasın da yıkanabılıyor mu ?

Cevapla